środa, 29 czerwca 2011

RSC - vega 1984

Grupa RSC powstała w Rzeszowie w połowie 1981 roku. Utworzyli ją studenci tamtejszych uczelni, często także uczniowie szkół muzycznych. Liderem grupy i twórcą dużej części repertuaru był gitarzysta Andrzej wiśniowski, obok niego repertuar formacji tworzyli keybordzista Piotr Spychalski i wokalista Zbigniew Działa (twórca tekstów do prawie wszystkich utworów). W pierwszym składzie znalazł się także basista Andrzej Szczypek. Następnie do grupy dołączyli perkusista Michał Kochmański i drugi keybordzista Wiktor Kucaj. Ostatni dołączył skrzypek Wiesław Bawor.
Muzycy dysponowali już pewnym doświadczeniem scenicznym. Wokalista był liderem balladowo-countrowej grupy Parametr. W 1979 roku wystąpiła ona w konkursie debiutów festiwalu w Opolu. Wiesław Bawor grał w formacji Boczny Tor, która w 1980 roku wystąpiła na festiwalu w Jarocinie. RSC działała przy Miejskim Ośrodku Kultury w Rzeszowie. jej sceniczny debiut przypadła w dniu wyjątkowym - 13 grudnia 1981 roku. O dziwo nikt koncertu nie odwołał. Zespół wiąże się z rzeszowską Estradą, swoją pierwszą trasę koncertową odbywa u boku Kasy Chorych.
Na kasecie zespół przedstawił udane nagrania, znane już częściowo z radia - Muzyka semaforów, Wolny będziesz szedł czy maraton rockowy (będący wspomnieniem festiwalu w Jarocinie). Całość trwała około 35 minut i trzeba przyznać, że była bardzo urozmaicona melodycznie i aranżacyjnie. Bardzo ciekawie przedstawiała się zaprezentowana na kasecie Muzyka semaforów. nagranie to znana z prezentacji radiowych w "normalnej wersji", na kasecie kompozycję tę zamieszczono w nowej, świeżo brzmiącej wersji elektronicznej. Materiał kasety uzupełniały dwa nagrania uprzednio zamieszczone na składaku Savitoru Na luzie. Przysłowie mówi, że nie ma róży bez kolców. W tym przypadku kolcami były wysoka cena wydawnictwa - 700 zł (prawie trzy razy więcej niż przeciętna) oraz szumy szczególnie dokuczające w dwóch ostatnich utworach. kaseta ukazała się w bardzo małym nakładzie, można ja było dostać głównie w nielicznych wtedy prywatnych sklepach muzycznych.
txt z RSC
Dla mnie rewelacyjny album, pierwsza piątka lat osiemdziesiątych

13 komentarzy:

artu pisze...

za tydzień; jak czas pozwoli może trochę wcześniej

Analogowe ucho. pisze...

???

Analogowe ucho. pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
Analogowe ucho. pisze...

NIE! TO NIEMOŻLIWE! Na pewno coś mi padło na wzrok i mam jakieś omamy, cy cuś.
......................

Przecieram, setny raz, okulary, kurczę to nie fatamorgana, ta okładka tutaj na prawdę jest..................

---------------------------============================================================================================================================================================================== brak mi słów

Anonimowy pisze...

R2 kochany, mógłbyś nam pokazać oryginalne nie poprawiane okładki?

Analogowe ucho. pisze...

:-)

Horor ;-)

Analogowe ucho. pisze...

Chyba jednak czas nie pozwolił. Oj nie dobry Ci on. Nie dobry. ;-)

artu pisze...

http://rapidshare.com/files/347902071/RSCvega1984.part1.rar

http://www.easy-share.com/1909245467/RSCvega1984.part2.rar

strony kasety inaczej brzmią, zastanawiam się czy zgranie źle poszło, czy tak to nagrano - jeśli ktoś ma kasetę mógłby napisać jak u niego gra

Analogowe ucho. pisze...

"jeśli ktoś ma kasetę"
Kawalarze z Ciebie. :-)

Bardzo dziękuję.

O który singiel chodzi, kiedyś jakieś zgrywałem...

Anonimowy pisze...

R2, godny szacunku jest sposób w jaki reagujesz na prośby: bez mędrkowania, rzetelnie i pewnie!

D-Z-I-Ę-K-U-J-Ę !!!

Analogowe ucho. pisze...

Masz może Cd z tym nagraniem:

http://www.youtube.com/watch?v=h-JN8xI0g8I

http://merlin.pl/28-A-L-ombre_Jean-Fran ... 52715.html

artu pisze...

https://rapidshare.com/files/4060819375/RscVega2011.rar

nowy link

Anonimowy pisze...

hello!maby someone know what polish band play?-
http://rutube.ru/tracks/638134.html?v=18df5fc9c6f5e26a556bd3801f9d4a69