poniedziałek, 21 marca 2011

THE REST OF MAANAM - 2011

Z okazji przypadającego w tym roku 35-lecia działalności artystycznej Kory, 22 marca ukażą się reedycje wszystkich płyt zespołu Maanamu i Kory.
Niespodzianką dla fanów będzie niewątpliwie "The Rest of Maanam", na której znajdą się takie utwory, jak "Głęboko w sercu", "Tu jest mój dom" czy "Karuzela z Madonnami", którą Maanam wykonał w Opolu, w 2005r., odbierając jednocześnie nagrodę Grand Prix za całokształt twórczości.
(ale fajny nius)
W 2005 roku Maanam otrzymał nagrodę Grand Prix Opole 2005 za całokształt twórczości. W czasie koncertu Kora z zespołem zaśpiewała utwór z repertuaru Ewy Demarczyk Karuzela z Madonnami oraz nową wersję Paranoja jest goła. Na płycie prezentujemy jeszcze inną studyjną wersję Karuzeli z Madonnami. W 2005 i 2006 roku Maanam grał wiele koncertów za granicą - w Berlinie, Wilnie, Toronto, Nowym Jorku, Chicago oraz w Brukseli na specjalnym jubileuszowym koncercie z okazji kolejnej rocznicy Solidarności. Oprócz kilku piosenek Maanamu Kora zaśpiewała legendarny utwór zespółu The Clash Should I Stay Or Should I Go. Utwór ten napisał w 1981 roku Mick Jones. Doczekał on się kilku wersji m.in. w wykonaniu Ice Cube’a, Die Toten Hosen i Kyle Minogue, teraz na warsztat wziął go Maanam. W 2005 roku Maanam nagrał kilka nowych wersji swoich starych piosenek - między innymi słynne Kocham Cię Kochanie Moje. Zostały one wydane na płycie dołączonej do tygodnika Tina. Dajemy słuchaczom możliwości posłuchania nowych wersji klasyków Maanam. Zamieszczamy też dwa ostanie single grupy - Tu jest mój dom oraz Głęboko w sercu. Ten pierwszy stał się hymnem Polaków, którzy musieli wyjechać za chlebem z ojczyzny. [Kamil Sipowicz]

4 komentarze:

Jacek Sosna pisze...

Zestawik cokolwiek byle jaki, jak na wydanie jubileuszowe, gdyż większość nagrań z roku 2005, a nie z całego okresu działalności

Anonimowy pisze...

Nie jest w sumie tak źle. Oczywiście jeżeli chodzi o zawartość - nowe wersje utworów są w porządku.

Nie można natomiast tego powiedzieć o dźwięku. Pomaton powinien tego "remasteringowca" zwolnić i dać zakaz wykonywania zawodu. Po dwóch utworach wysiadam.

artu pisze...

jeszcze nie słuchałem;
ja chciałbym wznowienia (zebrania po kilka na jednym CD lub zebrania w box) wszystkich maxi singli

AleksanderK pisze...

Box, który opisałeś raczej nie miałby szans. Jeśli już to "Singles Collection 2". Albo Allegro... ;)

A tak a propos to znalazłem coś interesującego: http://www.youtube.com/watch?v=1q9X9dBhAQI&feature=youtube_gdata_player

Kto wie? Może trzyczęściowe fanklubowe unikaty w końcu ujrzą światło dzienne?