sobota, 8 listopada 2014

RED BOX Polanica Zdrój 11 11 2014


Mają zagrać tak blisko mnie, że ciągle nie mogę w to uwierzyć, zwłaszcza, że trzy wcześniejsze koncerty (Szczecin, Poznań, Kraków) zostały odwołane i przeniesione na marzec 2015.
Kto nie ma zbyt daleko..... Polanica Zdrój welocome to - koncert RED BOX 11 listopad godzina 20:00 Teatr Zdrojowy. http://teatr.polanica.pl/red-box/


Tak przy okazji przegląd wydań CD The Circle & the Square.

Zdecydowanie najpiękniej brzmi pierwsza japońska edycja z 1986 roku 32XD-687.
Zostawiono dużo powietrza, dzięki temu zyskała głębia brzmienia i doły (takich basów nie żadne inne wydanie). Świetna detaliczność dźwięków, równowago pomiędzy niskimi, wysokimi częstotliwościami i średnicą. Trochę  bardziej szumi niż na innych wydaniach, ale to nic, PIĘKNIE gra. ***** *****Na drugim miejscu podium umieściłbym japońska wznowienie z 1998 roku WPCR-2314.
Już słychać, że odszumiono co nieco, przez co niskie częstotliwości nie mają już takiego rozmachu. ***** **Bardzo podobnie brzmi niemieckie wydanie 242 032-2 CD z napisem Manufactured in Germany -  nieco mniej dołu, może trochę słychać kompresję.
Mam jeszcze jedno wydanie o takim samym numerze katalogowym WEA Sire 242 032-2, też taką samą matrycą, ale... na froncie CD jest błąd - w opisie brakuje nagrania nr 10 Leaders in seventh heaven, nie ma też Made in Germany, brzmienie jest trochę słabsze od CD made in Germany.Z 2008 roku pochodzi reedycja Cherry Red Records - nie lubię takiego brzmienia, nienaturalnie brzmiący, podbity dół, całośc dźwieków, szczególnie środek jakby puszczony przez raster zacierający szczegóły, słychać odszumienie, słaba głębia. Plusy - kilka bonusów.
Jest jeszcze ewidentny pirat, ale tego nie da się słuchać
4 komentarze:

Anonimowy pisze...

Widzę, a w zasadzie czytam, że wszelkie plotki, że kolega odszedł z tego łez padołu okazały się grubo przesadzone ;-)

Też lubię tą płytę, chętnie bym posłuchał tego skośnookiego wydania, może tutaj:

http://www.fonoteka.pun.pl/forums.php

ps: Polanica trochę za daleko

konwicki pisze...

Jak było w Polanicy? W Toruniu znakomicie :) Co do wydań to w latach 90. był dostępny tylko owy ewidentny pirat. Kto by mógł pomyśleć, że kiedyś Red Box zacznie znów nagrywać płyty i przyjedzie do Torunia.

artu pisze...

Na prawdę występ świetny, wszyscy muzycy zgrani, zaangażowani, bardzo dobre brzmienie-nagłośnienie.
Simon wokalnie znakomity, wyciąga takie rzeczy po 30stu latach, co u wokalistów nie jest wcale takie częste. Śpiewające dziewczyny też zrobiły duuuży postęp i już śpiewają czysto.

Dobrze przearanżowane starsze utwory. Mnie chyba najbardziej poruszyło For America, utwór wydawałoby się zgrany do bólu, a jadnek zagrany ze świeżą energią.

Po usłyszeniu dwóch nowych utworów, trochę obawiam się o zawartość następnej płyty.
Być może cztery lata od Plenty, to za mało aby zgromadzić dobry materiał na następną płytę - pomiędzy Motive a Plenty było 20 lat.

Wszyscy muzycy po koncercie podpisywali płyty, plakaty, można było porozmawiać - skorzystałem z okazji i zmieniłem kilka słów z Simonem.


W składzie zespołu polski akcent osobowy - Michał Kirmuć, mnie najbardziej znany z tekstów w miesięczniku Teraz Rock.
Na youtubie wrzucony chyba już cały koncert z Polanicy.

Ponoć jutro Red Box ma wystąpić w programie Must Be The Music w Polsacie.

konwicki pisze...

Mnie też piosenka pod tytułem Ho Ho raczej nie przypadła do gustu.